Spotkanie z koordynatorami lokalnych projektów w ramach Podlaskiego Pomostu Kultury

Spotkanie z koordynatorami lokalnych projektów w ramach Podlaskiego Pomostu Kultury

29 sierpnia w białostockim WOAK odbyło się spotkanie z autorami zwycięskich projektów, które zostaną zrealizowane w 2016 roku w ramach Podlaskiego Pomostu Kultury. 

Na konkurs wpłynęło 29 projektów. Pieniędzy – 120 tysięcy zł. wystarczyło na sfinansowanie 14 najciekawszych. Jury przyznało kwoty - od 6 do 12 tysięcy zł. Projekty są bardzo różne – od warsztatów tanecznych, teatralnych, plastycznych po dziennikarskie, połączone z ciekawymi happeningami, publikacją samodzielnie przygotowanych filmów, albumów, komiksów.  Większość projektów ma charakter interdyscyplinarny, łączy wiele różnych działań. Projekty będą realizowane od 1 września do 24 października.

_MG_2618.JPG

Każdy z projektów zakłada współpracę środowisk oświaty i kultury. Bo o to tak naprawdę chodzi - by nauczyciele i animatorzy nauczyli się współpracować i dzięki temu lepiej mogli nauczyć młodych ludzi korzystać z oferty kulturalnej i co więcej – także ją tworzyć. 

_MG_2613.JPG

Istotną częścią spotkania było także poznanie beneficjentów z instruktorami WOAK, którzy będą służyć wsparciem w trakcie realizacji projektu.

Po spotkaniu odbyła się konferencja prasowa.

Fot. WOAK Białystok

Wizje lokalne w Gostyniu, Koniecpolu, Kamyku, Katowicach, Ornontowicach,  Cieszynie, Rydułtowie, Bielsku-Białej i Czyżowicach

Wizje lokalne w Gostyniu, Koniecpolu, Kamyku, Katowicach, Ornontowicach, Cieszynie, Rydułtowie, Bielsku-Białej i Czyżowicach

Wizyty studyjne w instytucjach województwa kujawsko-pomorskiego

Wizyty studyjne w instytucjach województwa kujawsko-pomorskiego